Pomoc i porady prawne w Środzie Wielkopolskiej

Praca radcy prawnego wiąże się z wykonywaniem różnych czynności wynikających z przepisów prawa na rzecz klientów. Pomoc prawna, jaką świadczymy w kancelarii radcowskiej w Środzie Wlkp. może przyjmować różną formę. Jedną z nich, poza występowaniem przed sądem w imieniu klienta czy też tworzeniem lub opiniowaniem umów albo pism procesowych, jest porada. Na czym polega doradztwo?

Co to jest porada prawna?

Jest to rodzaj usługi, która polega na wyjaśnieniu problematycznych kwestii związanych ze stosowaniem różnych przepisów i oraz wyjaśnieniem zagadnień prawnych. Często zdarza się, że klient przychodzi z jednym, dwoma pytaniami, jednak w trakcie rozmowy okazuje się, że z daną kwestią wiąże się większą liczbą wątpliwości. Radca prawny aby rozwiązać sprawę, nierzadko musi zgłębić wiele dziedzin prawa, aby móc przedstawić pytającemu, w ramach świadczonej porady, możliwe opcje do wyboru. Ponadto tego rodzaju pomoc może polegać także na przygotowaniu na zlecenie danej osoby określonych dokumentów – np.:
 • umów,
 • opinii,
 • pism dotyczących konkretnych zagadnień w ramach trwających sporów sądowych,
 • wniosków,
 • pozwów.
Oprócz tego klient może uzyskać w kancelarii pomoc przy kompletowaniu potrzebnych dokumentów. Z tego rodzaju wsparcia skorzystać mogą zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy

Porada jako pomoc prawna w różnych sytuacjach

Można jej zasięgnąć, kiedy pojawiają się problemy lub niejasności dotyczące spraw związanych z prawem. Najczęściej z porady prawnej korzystają osoby, które m.in.:
 • chcą zasięgnąć opinii dotyczącej windykacji należności albo naruszenia dóbr osobistych,
 • rozważają rozwód, separację albo podział majątku,
 • sprzedają lub kupują mienie,
 • zamierzają podzielić swój dorobek poprzez sporządzenie testamentu,
 • zastanawiają się nad podziałem majątku wspólnego,
 • planują złożyć wniosek o podwyższenie alimentów,
 • chcą uzyskać odszkodowanie za poniesione szkody.
Konsultacje z radcą prawnym mogą im pomóc nie tylko w podjęciu decyzji co do wyboru możliwego rozwiązania prawnego, jak i przygotować się do podjęcia określonych działań. Tego rodzaju pomoc rozliczana jest godzinowo.

Jak się przygotować na spotkanie z radcą prawnym?

W przypadku decyzji o skonsultowaniu z radcą prawnym określonej sprawy dobrze jest, aby klient na spotkanie zabrał ze sobą wszystkie dokumenty, które jej dotyczą. Zanim specjalista udzieli porady prawnej, może się wówczas zapoznać z problematyczną kwestią na podstawie dostarczonego mu materiału oraz rozmowy z osobą szukającą pomocy. Jednocześnie prawnik zobowiązany jest do zachowania powierzonych mu informacji w tajemnicy. Różnego rodzaju trudności lub wątpliwości na skutek nieznajomości przepisów bądź problemów z ich interpretacją można więc omówić z radca prawnym w Środzie Wlkp. w ramach świadczonych porad.

Masz pytania?
Napisz do nas


Jedną z form kontaktu z moją kancelarią jest formularz kontaktowy. Zapraszam do wysyłania zapytań.  Korzystając z formularza kontaktowego przekazujesz swoje dane osobowe, tj. imię i nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu. Informuję, że Administratorem Twoich danych osobowych jest Michał Kowalski, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą: Kancelaria Radcy Prawnego Michał Kowalski. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ochronie Twoich danych osobowych, zapraszam do zapoznania się z Polityką prywantości.